"Občianska vojna" v Sýrii

Autor: Pavol Kubek | 17.5.2013 o 6:15 | (upravené 17.5.2013 o 7:31) Karma článku: 5,79 | Prečítané:  1084x

Konflikt v Sýrii, ktorý je podľa západných médií ako občianska vojna začal začiatkom roka 2011 protestmi občanov proti vláde prezidenta Bashara Al-Assada. Na túto iniciatívu majú samozrejme občania právo. Prezident Asad na tieto protesty zareagoval a zrušil výnimočný stav, ktorý panoval v krajine, prisľúbil reformy, vyhlásil parlamentné voľby, ktoré vyhrala s prehľadom Národná jednota, ktorej súčasťou je Baas a okrem toho s pomocou odborníkov a s možnosťou občanov na zapojenie sa do tohto procesu spísal novú ústavu, ktorá bola následne schválená v ľudovom referende.

Západné médiá prezentujú tento konflikt ako boj nespokojných občanov (prezentovaných Slobodnou sýrskou armádou, ďalej len FSA), ktorý sa snažia o zvrhnutie prezidenta Assada. Už istú dobu beriem informácie mainstreamových (sionistických) médií s rezervou tak som sa poobhliadol po alternatívnych zdrojoch informácií. Nechcel som čerpať informácie z pochybných internetových stránok, ktoré môže napísať hocikto, ani zo skupín na sociálnych sieťach a podarilo sa mi nájsť dokument ruskej spravodajskej televízie Russia 24.

Tá vyslala tím mladých ľudí do oblastí postihnutých touto krízou a hľadali skutočnú pravdu o tom čo sa v skutočnosti v Sýrii deje a kto je za to zodpovedný. Spovedali obyčajných, všedných ľudí a odpovede boli neustále rovnaké. Obyvatelia Sýrie netušia čo sa stalo. Žili si svojim životom a zrazu sa ich pokojný život zmenil na peklo na zemi a všetci z toho obviňujú tých istých ľudí: príslušníkov FSA. Obyvatelia Sýrie netušia kto sú títo ľudia, odkiaľ prišli, čo chcú, vedia len, že kde sa ukážu tam príde násilie a smrť.

Obľúbená taktika príslušníkov FSA je preobliecť sa za vojakov skutočnej sýrskej armády, ktorá obetuje svoje životy pri ochrane občanov Sýrie pred útokom týchto teroristov a následne vyvražďujú veľké skupiny nevinných ľudí a natáčajú to, aby si západné médiá a následne ľudia, ktorí ich sledujú mysleli, že za týmito zverstvami sú vojaci sýrskej armády.

Nedávno ma doslova zamrazilo pri sledovaní videa na ktorom príslušník FSA (nikto nemôže poprieť, že ním nie je, lebo je to ich vysoký dôstojník) vyrezal srdce vojaka sýrskej armády, pred kamerou ho začal jesť a pritom sa vyhrážal všetkým čo podporujú prezidenta Asada, že dopadnú rovnako.

Vojak FSA sa po vzdaní sa priznal k tomu, že so svojimi „spolubojovníkmi“ zastavil auto v ktorom išla rodina. Celú rodinu zatkli a 6 ročnú dcéru znásilnili. Neskôr dostal tento vojak rozkaz z velenia, že má odpáliť budovu Sýrskej armády pomocou rakety. Potom ako ju dovnútra strelil zistil, že ňou zabil 7 vojakov sýrskej armády, ale to mu nestačilo a vzal sekeru a začal jednému z nich odsekávať hlavu od tela. Podľa jeho slov chcel vidieť či má v tele krv.

Ďalšieho obyvateľa mesta Aleppo príslušníci FSA zavraždili len preto, lebo podporoval vojakov Sýrskej armády, ktorí zároveň nosili jedlo jemu a jediné čím sa previnil bolo, že sa s nimi rozprával. FSA ho zastrelila 17 guľkami a na stenu napísala: „Za to, že si mal veľké ústa“.

Toto sú len dva prípady, ktoré tu spomeniem, ale myslím, že majú výpovednú hodnotu.

Najzarážajúcejšie na tom je, že vojaci FSA nie sú väčšinou Sýrčania. Sú to arabi, prevažne zo Saudskej Arábie a Líbye, ktorí sú podporovaní hlavne z arabských krajín. Je zreteľná aj podpora zo strany západu a to nehovorím o podpore materiálnej alebo vojenskej (aj keď USA priznalo, že o tejto možnosti uvažujú), ale hovorím o podpore mediálnej.

Aký je vlastne dôvod tohto konfliktu? Mnoho ľudí by povedalo, že dôvodom je túžba obyvateľov Sýrie po slobode a demokracii. To je nesprávne. Dôvodom je sionistické baženie po moci. Nástrojom v posledných rokoch bolo rozširovanie Arabskej jari na čoraz viac krajín. Dnes si týmto peklom prechádza Sýria. Stačí si pozrieť ako vyzerala Líbya počas vlády Kaddáfiho a ako vyzerá dnes – ako spálenisko.

Nie je prekvapením, že svetové mocnosti Rusko a Čína prejavujú od začiatku konfliktu podporu vládnemu režimu a absolútne odmietajú vojenskú intervenciu do Sýrie. Tu sa trochu pozastavím. Zas si Rusko a Čínu neidealizujme. Im takisto nejde ani tak o dobro občanov Sýrie, ale sledujú hlavne vlastné potreby. Ak Sýria prehrá tento boj so západným terorizmom, ďalší v poradí je Irán, ktorý je už dávno terčom vojenských plánov USA, ale hlavne Izraela. A ak sa do týchto dvoch štátov dostane západný model „demokracie“ nič už nebude stáť v ceste konečného plánu sionistov a to je zničenie Ruska a Číny ako mocností.

Toto nie sú len konšpiračné teórie. Tieto fakty o snahe o dominanciu západu môžem podložiť politickými teóriami Zbignieva Brzezinského, ktorý je americkým politológom a dlhodobo poradcom v geopolitických otázkach vládnych a armádnych špičiek USA. Podľa jeho teórie veľkej šachovnice musí USA ako globálny líder sledovať na šachovnici postavenie a pohyb mocností, ktoré predstavujú figúrky a následne určiť potencionálneho nepriateľa.

Podľa Oskara Krejčího, odborníka na globalizáciu je konflikt medzi USA a Ruskom veľmi pravdepodobný, keďže USA už dlhodobo porušujú ekonomické mravy tým, že viac dovážajú ako vyvážajú a tým sa ich dlh rozpočtu štverá do nepredstaviteľných čísel. Ide predovšetkým o dlh Číne, ktorá má ambíciu ekonomicky predstihnúť USA a nahradiť ich v pozícii globálneho hegemóna a toto USA, alebo lepšie povedané sionistická lobby pri americkom kongrese nechce dovoliť.

Arabská jar, kríza v Sýrii a predpokladaný konflikt v Iráne sú kroky k plánovanému globálnemu huntingtonovskému konfliktu medzi Západom a Východom a obávam sa, že nás nečaká veľmi dlhá doba a tento konflikt začne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?